Den stolte forfatter
Skrevet af Abelone Glahn
Sådan ser det ud, når man er meget meget stolt -taget med min mobilfon – jeg har i dag været inde på forlaget for at hente min nye bog, Dit virtuelle håndtryk, som netop er kommet fra trykkeriet.
Der er noget helt specielt ved at hente sin bog. Det er glæde og stolthed, at få pakken med de første eksemplarer og flå plasticen af, og røre ved den øverste, bladre i den , lugte til den og se, om den svarer til det billede, jeg havde af den, da jeg afleverede satsen.
Det gør den, og så meget desto glædeligere er det, at jeg netop her i eftermiddag skal holde et oplæg om dit virtuelle håndtryk for en gruppe akademikere.
Den kommer altså i brug med det samme – og det dét, den er til, flittig brug.
Værsgo!
Opdateret d. 13. april 2007 i kategorien: Netværk og networking,Sociale medier . Andre indlæg af Abelone Glahn
Ingen kommentarer - bliv den første! Skriv kommentar
You must be logged in to post a comment.
Følg kommentarer via RSS